mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

„Garaż Dudy” był jedną z atrakcji VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas Poznań Motor Show 2019

Pozytywne emocje, konkurencje dla uczestników i duch motorsportu – to wszystko można było znaleźć w „Garażu Dudy”, który powstał na VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników dzięki firmie BEST-POL.

Grzegorz Duda – wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo – był ambasadorem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Jak na ambasadora przystało zagrzewał do zdrowej, sportowej rywalizacji uczestników VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, dzielił się z nimi pozytywną energią, motywował na każdym etapie konkursu, bacznie obserwował ich zmagania, dzielił się wnioskami i obserwacjami dotyczącymi zawodu mechanika samochodowego, wyzwań jakie go czekają i przyszłości tej profesji.

W hali, w której odbywały się Mistrzostwa, stanął „Garaż Dudy”, gdzie królował duch motorsportu. Podrasowany Volkswagen T2, Harley i rajdówka ustawione w „Garażu Dudy” budziły podziw i przyciągały wzrok nie tylko uczestników VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ale także publiczności największych targów motoryzacyjnych w Polsce.

Dostawczy Volkswagen T2 z 1978 roku został przywieziony z Włoch i kompleksowo odrestaurowany. Piaskowanie, gruntowna naprawa karoserii, remont wnętrza, dobór felg i zaokrąglenie nadkoli dopełniła zmiana silnika. Obecnie sercem T2 jest silnik z Porsche o poj. 3.2 l. Drugą gwiazdą Garażu Dudy będzie jednoślad – zmodyfikowany Harley-Davidson V-Rod Porsche GP 981.

Ale „Garaż Dudy” to nie tylko emocje związane z motorsportem. To właśnie tu na młodych i zawodowych mechaników czekała jedna z konkurencji praktycznych VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – zadanie związane z wyczynowym układem hamulcowym z dwoma niezależnymi pompami.

 

 

Nad przebiegiem konkurencji czuwał Karol Duda, 14-letni syna Grzegorza. Ogromne zainteresowanie wzbudzał jego Seat Leona CUP Racer 4×4 Duda Motorsport. Karol Duda idzie w ślady ojca – po raz pierwszy za kierownicą samochodu zasiadł w wieku 6 lat, rok później zaczął ścigać się w zawodach kartingowych, a ubiegły sezon zakończył z dwoma tytułami serii Race Day Cup – Mistrza Juniorów i Mistrza AWD 2018.

Zdaniem Grzegorza Dudy, ambasadora Mistrzostw, poziom zawodów był bardzo wysoki. „Musimy sobie zdawać sprawę, że ludzie, którzy tu trafiają, są już po wstępnych eliminacjach, czyli wybrana jest śmietanka. Zadania, które tutaj są, niezależnie od branży, czy jest to elektromobilność, młody mechanik, lakiernik czy mechanik maszyn rolniczych, są na dość wysokim poziomie. Wybierane są takie zadania, które pojawiają się często w codziennym życiu mechanika. Jak widać, uczestnicy sobie bardzo dobrze z nimi radzą. Analizując punkty zdobyte przez drużyny, pierwsze dziesięć miejsc to są małe różnice punktowe, pierwsze trzy miejsca to dosłownie ułamkowe różnice, także poziom jest wysoki. Miejmy nadzieję, że to się będzie w ten sposób rozwijać, bo po to organizujemy to przedsięwzięcie, żeby mieć pewność, że kiedyś będzie miał kto naprawić samochody czy maszyny rolnicze. Miejmy nadzieję, że to się uda. W pierwszych zawodach 8 lat temu startowało 8 drużyn, w tym roku prawie 3 tys. uczestników. To jest potęga, która rośnie. Cieszę się, że udało się obudzić rynek mechaników motoryzacyjnych” – powiedział Grzegorz Duda.
„Garaż Dudy”, który w czasie VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników gromadził tłumy publiczności, powstał dzięki firmie BEST-POL, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą hal namiotowych, konstrukcji stalowych i aluminiowych oraz wszelkiego rodzaju plandek samochodowych i innych wyrobów z materiałów PCV. Wykonuje również grafikę reklamową, zapewniając klientom pełną kompleksowość obsługi. „Garaż Dudy” stworzony na użytek Mistrzostw nie będzie jednorazowym wydarzeniem. O l jego losach będziemy informować na bieżąco.

„W imieniu organizatorów VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników chciałbym gorąco podziękować zarówno Grzegorzowi Dudzie i jego ekipie, jak i firmie BEST-POL za zaangażowanie, pozytywną energię i wkład w organizację tego wydarzenia” – powiedział Adrian Dekowski, organizator Mistrzostw.

https://best-pol.com/

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888