mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Kramp partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się podczas Poznań Motor Show 2019. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. Partnerem wydarzenia jest firma Kramp – lider na rynku hurtowym części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa.

Kramp jest największym europejskim dostawcą części zamiennych dla branży rolniczej, ogrodniczej oraz producentów maszyn. Od 1951 r. wspiera rolników i przedsiębiorców za pośrednictwem sieci dealerów. Jest ich solidnym partnerem, oferującym niezawodną logistykę i szeroką ofertę – 500 tys. produktów, dostępnych w sklepie www.kramp.com, pośród których znajdują się marki własne: Kramp, Farma i Gopart. W sklepie internetowym dostępne są także części od ponad 150 wiodących dostawców najlepszych marek.

Kramp to firma rodzinna, którą w 1951 roku założył Johan Kramp, 34-letni wówczas przedsiębiorca z Varsseveld w Holandii, gdzie do dziś znajduje się główna siedziba przedsiębiorstwa. Obecnie Kramp posiada 24 biura sprzedaży oraz 11 centrów dystrybucji w całej Europie, w tym w Polsce. Firma zapewnia kompleksowy asortyment, szybkie dostawy i optymalną dostępność części zamiennych.

Kramp oferuje również usługi biznesowe, usprawniające pracę dealerów, takie jak m.in. Scan-to-mobile czy EDI (elektroniczne faktury), kompleksową koncepcję sklepu stacjonarnego pod marką Grene, z jak najlepszym wykorzystaniem powierzchni sprzedażowej, a także usługi techniczne i warsztat z indywidualnie dopasowanymi rozwiązaniami. Klienci mogą także liczyć na poradę i profesjonalną pomoc specjalistów oraz wsparcie marketingowe.

Priorytetem firmy Kramp jest tworzenie partnerskich relacji z otoczeniem, nie tylko biznesowym. Firma dostrzega rosnące znaczenie usług serwisowych w procesie eksploatacji maszyn rolniczych. Stąd jej zaangażowanie w Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

„Bardzo cieszymy się, że możemy być partnerem bliskiego nam branżowo wydarzenia. Zależy nam na promowaniu zawodu mechanika maszyn rolniczych wśród młodych ludzi. Na rynku wciąż brakuje wykwalifikowanych mechaników, a maszyny rolnicze są obecnie bardziej skomplikowane w budowie niż pojazdy osobowe, czy ciężarowe. Niełatwo więc znaleźć młodego adepta tego zawodu, który chciałby zmierzyć się z takim wyzwaniem i związać swoją przyszłość z branżą” – mówi Adam Wroczyński, Dyrektor Sprzedaży w firmie Kramp, która jest liderem na rynku hurtowym części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa.

Dobrze wykształcony mechanik wyposażony w profesjonalną wiedzę i umiejętności to również doskonały kandydat na pracownika na stanowisku sprzedawcy u dealera części zamiennych lub w sklepie rolniczo-technicznym Grene. „Wiedza zdobyta przez mechanika podczas procesu kształcenia to szansa na zatrudnienie także w obsłudze klienta, który często oczekuje fachowej i natychmiastowej porady. Praca w warsztacie to nie jedyna droga rozwoju zawodowego. Do różnych ścieżek kariery chcielibyśmy zachęcić młodych ludzi uczestniczących w Mistrzostwach. Dobrze wykwalifikowany pracownik posiadający wiedzę techniczną jest obecnie na wagę złota” – dodaje Adam Wroczyński.

Po raz pierwszy konkurencja związana z branżą rolniczą pojawiła się podczas finałów VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników na Poznań Motor Show 2018. Konkurencja z wykorzystaniem ciągnika John Deere cieszyła się dużym powodzeniem. Spółka Deere & Company ogłosiła w październiku tego roku porozumienie z firmą Kramp po udanym początku współpracy na rynku niemieckim. W 2019 roku firmy połączą siły również na terenie Polski, Francji, Portugalii i Hiszpanii. Poza obecnie oferowanymi oryginalnymi, regenerowanymi i alternatywnymi częściami partnerzy sprzedaży i firmy partnerskie John Deere będą miały dostęp do kompleksowej oferty części Kramp.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp – największy dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888