mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Nowa kategoria podczas VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Ruszają przygotowania do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały odbędą się podczas Poznań Motor Show 2019. Po raz pierwszy uczestnicy konkursu zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.  Ambasadorem największego pod względem liczby uczestników konkursu dla mechaników jest … mechanik,wielokrotny mistrz w rajdach Grzegorz Duda – gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo. Głównym partnerem Mistrzostw jest producent olejów silnikowych Mobil Delvac.

Po siedmiu latach od pierwszej edycji organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie zwalniają tempa i rozszerzają konkurs o nową kategorię – Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. W podjęciu takiej decyzji pomogło bardzo dobre przyjęciekonkurencji z ciągnikiem John Deere podczas finałów na Poznań Motor Show 2018.

„Nowa kategoria jest adresowana do uczniów kierunków mechanicznych ze szkół rolniczych
z całego kraju
. Jednak akcentyagropojawią się również podczas rywalizacji mechaników zawodowych, na co dzień specjalizujących się w naprawach pojazdów osobowych. Uczestnicy Mistrzostw udowodnili, że są bardzo ambitni i nie boją się nowych wyzwań” – mówi Adrian Dekowski, Prezes Fundacji Cooperatio, organizator konkursu.

Początkowo Mistrzostwa były kierowane wyłącznie do mechaników zawodowych. Później
z inicjatywy producenta olejów silnikowych Mobil Delvac – wieloletniego partnera konkursu – dołączyła kategoria Młody Mechanik.Obecne wprowadzenie nowej kategorii ma jeszcze bardziej wzmocnić pozycję tego największego i najszybciej rozwijającego się konkursu branży motoryzacyjnej.

„W ostatnich latach obserwujemy rozwój rynku serwisowego maszyn rolniczych. Nowoczesne ciągniki wymagają zdecydowanie większej wiedzy warsztatowej, co wynika z ich bardziej zaawansowanej konstrukcji. Dzisiaj coraz mniej osób dziwi fakt, że naprawę ciągnika czy kombajnu rolniczego poprzedza podłączenie komputera do gniazda diagnostycznego,
a dopiero w drugim kroku przystępuje się do prac mechanicznych. Cieszymy się, że jako partner mistrzostw możemy zainwestować w edukację młodych mechaników ze szkół rolniczych” – mówi Adam Wroczyński, Dyrektor Sprzedaży w firmie Kramp, która jest liderem na rynku hurtowym części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa.

Zgłoszenia do VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pod patronatem producenta olejów silnikowych MobilDelvacbędą przyjmowane od3 stycznia 2019 na stronie internetowej www.mistrzostwamechanikow.pl. Po rejestracji i wyborze kategorii zawodnicy przystąpią do testu online, który każdego roku gromadzi przed komputerami setki mechaników. W minionej edycji było to rekordowe 750 zespołów szkolnych oraz blisko 230 mechaników zawodowych. Zwycięzcą VII Mistrzostw w kategorii Mechanik Zawodowy został Jacek Jakimów. Wśród Młodych najlepszymi byli Radosław Bladocha i Kamil Misiewicz z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu. Laureatów VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników poznamy pod koniec marca na Poznań Motor Show 2019.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp,producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere,największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraznowy magazyn rolniczy Profi.

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888