mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wrócą w nowej formule

Z powodu epidemii koronawirusa finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie może odbyć się w tradycyjnej formie.

Ale organizatorzy wydarzenia nie składają broni. Na finale IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników ich uczestnicy, partnerzy i organizatorzy mieli spotkać się tradycyjnie w ostatnim tygodniu marca podczas Poznań Motor Show – największych targów motoryzacyjnych w Polsce. Ich publiczność co roku kibicowała zawodnikom walczącym o zwycięstwo.

Jednak w tym roku, z powodu epidemii SARS-CoV-2, większość imprez targowych została przeniesiona na przyszły rok – także Poznań Motor Show. Ta trudna dla wszystkich nowa rzeczywistość sprawia, że przeprowadzenie finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w formie podczas targów nie jest możliwe.

Organizatorzy wydarzenia nie rezygnują jednak z przedsięwzięcia, które na dobre zagościło w świadomości całej branży.

Długo rozważaliśmy jaką decyzję podjąć. Po konsultacjach z ambasadorem Mistrzostw Grzegorzem Dudą, partnerami, uczestnikami i ich opiekunami, doszliśmy do wniosku, że nie należy zupełnie rezygnować z organizacji finału. Chcemy być w porządku wobec zawodników i ich opiekunów, którzy poświęcili czas, by przygotować się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i przeszli eliminacje. Zdecydowaliśmy, że finał przeprowadzimy jeszcze w tym roku, ale w innej formule. Na razie jednak nie chcemy zdradzać szczegółów.

Adrian Dekowski organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędzie się więc we wrześniu tego roku. O tym, jak dokładnie będzie przebiegał, organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

W tegorocznych eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wzięło udział blisko 2900 uczestników. Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Również kategoria Mechanik Zawodowy zgromadziła w tym roku rekordową liczbę uczestników walczących o udział w finale – 235.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są: V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, febi, FILTRON, producent chemii profesjonalnej Ósemka, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Chabin, Odeka, Best-Pol, Yanosik oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują: firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – największy na świecie producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, wykorzystywanych w urządzeniach zasilających przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, a także największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz magazyn rolniczy Profi.

Będzie się działo!!!

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888