mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników zyskały nowego partnera

Partnerem kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie marka Briggs & Stratton oraz jej dystrybutor w Polsce, firma Chabin.

Firma Briggs & Stratton jest największym na świecie producentem silników benzynowych chłodzonych powietrzem, które znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w urządzeniach zasilających przeznaczonych do stosowania na zewnątrz. Jej siedziba znajduje się w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych, a silniki B&S można znaleźć w maszynach producentów sprzętu z całego świata takich jak John Deere, Husquarna, Stihl, Stiga czy Alko.

Briggs & Stratton od ponad 110 lat buduje silniki zasilające urządzenia i maszyny w branżach takich jak ogrodnictwo (kosiarki, traktorki) czy budowlanka (zamiatarki, zacieraczki, agregaty itp.). W latach 80. pierwsze maszyny z silnikami B&S zostały sprowadzone do Polski przez Piotra Chabina, który tym samym zainicjował trwającą z powodzeniem do dzisiaj współpracę z amerykańską marką.

chabin logoFirma Chabin działa od 1983 roku. Założył ją Piotr Chabin, który wprowadził do Polski maszyny koszące z silnikami spalinowymi. Pierwszą kosiarkę sprowadził ze Szwecji. Wówczas urządzenie wydawało się być cudem techniki. Piotr Chabin bardzo szybko zdecydował się na rozpoczęcie działalności usługowej polegającej na koszeniu łódzkich trawników. Z czasem coraz więcej posiadaczy domów i trawników chciało mieć taki sprzęt w swoim garażu. Po upadku komuny w 1989 roku Piotr Chabin podpisał umowę z amerykańską firmą Briggs & Stratton, stając się tym samym pierwszym Polakiem, który sprowadził tę markę nad Wisłę. Zdobywając silniki, części zamienne i serwisowe oraz wiedzę o budowie silników przyciągał do siebie coraz większe grono mechaników chcących sprzedawać i serwisować maszyny zasilane silnikami Briggs & Stratton.

Obecnie firmę Chabin prowadzi córka Piotra, Katarzyna Chabin wraz z mężem Bartoszem Janiszewskim. Firma urosła do rangi Centralnego Autoryzowanego Serwisu Dystrybucyjnego, który jest głównym źródłem części i wiedzy o marce Briggs & Stratton w Polsce. Posiadając dwa magazyny o powierzchni 1000 m kw. firma stała się największym importerem części naprawczych w Polsce. Od początku istnienia szkoli mechaników, którzy chcą poznać tajniki amerykańskich silników. Coroczne szkolenia to okazja do spotkania się ponad 400 Autoryzowanych Serwisów z całej Polski. Pracownicy firmy przekazują wiedzę o zmianach i możliwościach dalszego rozwoju, którą serwisanci mogą wykorzystać w swojej pracy. Przez ponad 35 lat firma Chabin może się poszczycić rozbudowaniem sieci serwisowej do ponad 2000 punktów współpracujących i oferujących części marki Briggs & Stratton.

Największą chlubą firmy są jej pracownicy. Dzięki rodzinnej atmosferze i nastawieniu na relacje międzyludzkie Chabin może pochwalić się małą rotacją załogi. Wiedza i doświadczenie, które posiadają członkowie zespołu Chabin pozwala firmie na zajmowanie niekwestionowanej pozycji lidera wśród firm oferujących markę Briggs & Stratton w Polsce i Europie. Sieć dealerska firmy Chabin jest jedną z największych na kontynencie, a każda gwarancja na silniki B&S w naszym kraju jest rozliczana właśnie za pośrednictwem firmy Chabin.

 

Źródło: Chabin

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888