mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Ruszają Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Już w marcu rozpocznie się rejestracja uczestników X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Eliminacje zaplanowano na czerwiec.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników nie mogą przebiegać w tradycyjnej formie. Jednak ich organizatorzy nie składają broni, a wydarzenie będzie miało jeszcze większy rozmach niż w roku ubiegłym, kiedy po raz pierwszy przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości.

Podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – największego tego typu przedsięwzięcia w Polsce – ich uczestnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, Elektromobilni, Młody Lakiernik, Mechanik Zawodowy oraz Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – ta ostania kategoria pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy.

Organizatorom Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników przyświeca hasło „Wiedza odporna na koronawirusa”.  „Nie poddajemy się. Nasza misja to rozwój, edukacja, praca, technologia. Razem z licznymi partnerami Mistrzostw zadbamy o to, by mimo sytuacji spowodowanej pandemią, jak co roku dostarczyć młodym ludziom solidną dawkę wiedzy” – mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Zarówno dla Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jak i firmy Kramp jest to rok szczególny. Łączą się w nim dwa jubileusze – 70-lecie największego dostawcy części zamiennych dla rolnictwa oraz X edycja Mistrzostw Mechaników. „To wspólna historia od pierwszej edycji zawodów, kiedy sieć sklepów Grene, która należy do Kramp, objęła patronatem Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, stawiające wówczas pierwsze kroki na mapie liczących się wydarzeń branżowych. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników świetnie wpisują się w strategię firmy Kramp, która dostrzega ogromny potencjał młodych ludzi, kładąc szczególny nacisk na ich edukację.” – mówi Monika Leksowska, Marketing Manager Kramp Polska.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, także w tym roku uczestnicy Mistrzostw będą rywalizować o tzw. zieloną kartę, gwarantującą udział w finale bez względu na wynik testu eliminacyjnego. Taka możliwość pojawi się w ramach „Akcji Filtracji”, prowadzonej przez markę FILTRON, partnera Mistrzostw. Tym razem nie tylko młodzi mechanicy, ale również mechanicy zawodowi sprawdzą swoją wiedzę dotyczącą filtrów dzięki szkoleniom Akademii FILTRON oraz Akademii Młodego Mechanika.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników od kilku lat wpisują się w nowoczesne trendy motoryzacji. Elektromobilni, jedna z kategorii Mistrzostw, to odpowiedź na potrzebę edukacji w obszarze elektromobilności. Organizatorzy Mistrzostw stawiają w tym roku szczególny akcent na kwestię elektromobilności. Owocem tych działań jest podpisanie historycznej umowy o współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej elektromobilni.pl.

„Budowanie świadomości młodych ludzi w obszarze elektromobilności, wsparcie młodych ludzi i motywacja do zdobywania wiedzy to zagadnienia, nad którymi będziemy wspólnie pracować. Dzięki współpracy z PSPA, akcją elektromobilni.pl oraz TÜV SÜD Polska, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (SEP) i Politechniką Rzeszowską rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Wyposażymy młodych ludzi nie tylko w wiedzę z zakresu elektromobilności. Razem z Instytutem Badań Edukacyjnych tworzymy także nowy zawód – mechanik pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Zasilimy rynek pracy certyfikowanymi mechanikami uprawnionymi do obsługi tego typu pojazdów. Odpowiadamy na zapotrzebowanie uczniów i pracodawców” – mówi Adrian Dekowski.

Eliminacje do X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się w czerwcu. W studiu Grupy MTP w Poznaniu spotka się online kilka tysięcy uczestników, którzy rozwiązując testy będą ubiegać się o udział w Mistrzostwach. Podobnie będzie podczas wrześniowych finałów. Tysiące widzów, finaliści, organizatorzy i partnerzy, a także zaproszeni goście spotkają się w jednym miejscu, połączeni w wirtualnym świecie. W zależności od rozwoju epidemii finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbędą się online bądź w trybie hybrydowym.

Pierwsza transmisja z Garażu Dudy skierowana do uczestników Mistrzostw odbędzie się już w kwietniu. Wówczas organizatorzy wydarzenia, razem z ich ambasadorem Grzegorzem Dudą, wielokrotnym mistrzem w rajdach oraz gospodarzem programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo, przekażą wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. „Motywujemy, zachęcamy, dzielimy się pozytywną energią. To już kolejna edycja Mistrzostw, podczas której spotkamy się z tysiącem uczniów, ich opiekunów, partnerów wydarzenia, by obserwować zmagania młodych mechaników, ich niezwykłe zaangażowanie, pasję i miłość do zawodu mechanika samochodowego” – mówi Grzegorz Duda.

Tegoroczna edycja Mistrzostw będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Ogólnopolskie Mistrzostwa wkraczają w nowy wymiar. To już nie tylko wydarzenie, ale instytucja działająca na styku biznesu i edukacji. To działania wykraczające poza sam gorący okres przygotowań do Mistrzostw i ich finałów. Organizatorzy Mistrzostw, wraz z partnerami wydarzenia, instytucjami rządowymi i organizacjami branżowymi przez cały rok zadbają o kształcenie młodzieży. Za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika (www.akademiamłodegomechanika.pl), dzięki szkoleniom i materiałom edukacyjnym dostarczanym przez partnerów, uczestnicy Mistrzostw otrzymają wskazówki jak przygotować się do finałów i na jakie obszary warto zwrócić uwagę. Już po finałach przez cały rok, będą mieli możliwość kształcenia się i zdobywania wiedzy. W tym roku zmienia się także formuła nagradzania zwycięzców. Nagrody rzeczowe będę tylko dodatkiem do praktycznych szkoleń i wydarzeń edukacyjnych, w których wezmą udział najlepsi z najlepszych. Szczegółowe informacje będą na bieżąco przekazywane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl

Wszystko to nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania partnerów Mistrzostw w ich dotychczasowe edycje. „Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy do tej pory angażowali się w organizację Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, wspierali nas przez te wszystkie lata swoją fachową wiedzą i profesjonalnym zapleczem technicznym, życzliwością, motywowali do działania. Warto było podjąć ten wysiłek, by w tym roku powitać w gronie patronów wydarzenia tak zacne instytucje jak Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, czy agencje rządowe: NCBR, PARP, ARiMR, KRUS oraz KOWR. Wspierają nas również: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, akcja elektromobilni.pl, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Kierunkowskaz oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Podziękowania kierujemy także do mediów, które relacjonują Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników oraz do TVP1, która w tym roku objęła je patronatem medialnym” – mówi Adrian Dekowski.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Partnerami Mistrzostw są: FILTRON – producent filtrów samochodowych, febi bilstein – firma, której oferta obejmuje ponad 40 000 części zamiennych do wszystkich popularnych modeli samochodów osobowych i użytkowych, Chabin, Yanosik, Yanosik Warsztaty, LOCO, LCO, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna oraz Uniwersytet Techniczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują: firma Kramp – największy w Europie specjalista w zakresie części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej, właściciel sieci sklepów Grene, John Deere – producent ciągników i maszyn rolniczych, Briggs&Stratton, a także największy w Polsce miesięcznik rolniczy “TOP AGRAR” oraz magazyn rolniczy “Profi”.

Kategorii „iElektromobilni” patronują: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, akcja elektromobilni.pl, TÜV SÜD Polska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) oraz Politechnika Rzeszowska.

Szczególnie cenny, świadczący o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jest patronat jakim objęły wydarzenie takie instytucje jak: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, PARP, NCBR, ARiMR, KRUS, TÜV SÜD, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Krajowa Izba Gospodarcza, Instytut Badań Edukacyjnych.

Patronem medialnym wydarzenia jest TVP1.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://archiwum.mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Zapisy do Mistrzostw Mechaników na platformie https://akademiamlodegomechanika.pl

#MM2021-OnLine #WspieramyPolskieSzkoly #WspieramyPolskieWarsztaty #WiedzaOdpornaNaKoronawirusa

Harmonogram Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników:

Koniec marca – rejestracja uczestników

Początek kwietnia – pierwsza transmisja z Garażu Dudy

18-19 czerwca – eliminacje online

Wrzesień – finały online bądź w formie hybrydowej

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888