patronat honorowy
dr hab. Łukasz Arendt Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych
Halina Szymańska Prezes ARiMR
Grzegorz Puda Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Iwona Michałek – Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii
W imieniu organizatorów oraz uczestników X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021 dziękujemy za wsparcie Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii, a w szczególności Wiceminister Iwonie Michałek.
[videojs_video url=”/wideo/2021/2021-03-11-MIM mechanicy.mp4″ poster=”/wideo/2021/2021-03-11-MIM mechanicy.jpg”]
dr inż. Wojciech Kamieniecki – Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
W imieniu organizatorów oraz uczestników X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021 dziękujemy bardzo za wsparcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w szczególności dr inż. Wojciechowi Kamienieckiemu, Dyrektorowi NCBiR
[videojs_video url=”/wideo/2021/NCBR-dyr-Wojciech Kamieniecki.mp4″ poster=”/wideo/2021/NCBR-dyr-Wojciech Kamieniecki.jpg”]Halina Szymańska – Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
W imieniu organizatorów oraz uczestników X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021 dziękujemy za wsparcie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a w szczególności Halinie Szymańskiej, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
[videojs_video url=”/wideo/2021/ARiMR-halina-szymanska-MM-2021.mp4″ poster=”/wideo/2021/ARiMR-halina-szymanska-MM-2021.jpg”]
dr hab. Łukasz Arendt – Dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych
W imieniu organizatorów oraz uczestników X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2021 dziękujemy za wparcie Instytutowi Badań Edukacyjnych, w szczególności dr hab. Łukaszowi Arendt, Dyrektorowi IBE.
[videojs_video url=”/wideo/2021/IBE-MM2021-konferencja.mp4″ poster=”/wideo/2021/IBE-MM2021-konferencja.jpg”]
Stowarzyszenie Elektryków Polskich partnerem Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników
Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zyskała nowego partnera – Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Stowarzyszenie Elektryków Polskich jest największą w Polsce pozarządową organizacją twórczą o charakterze naukowo-technicznym działającą na rzecz użyteczności społecznej i publicznej założoną w 1919 roku przez inżynierów – przedstawicieli przemysłu elektrotechnicznego. Stanowi dobrowolne zrzeszenie elektryków wszystkich specjalności oraz osób, których działalność zawodowa wiąże się szeroko rozumianą elektryką, a także osób prawnych zainteresowanych jego działalnością.
Zakres działalności SEP obejmuje elektrotechnikę, energetykę, elektroenergetykę, elektronikę, radiotechnikę, optoelektronikę, bionikę, techniki informacyjne, informatykę, telekomunikację, automatykę, robotykę i inne dziedziny pokrewne.
Stowarzyszenie prowadzi działalność szkoleniową, egzaminacyjną, a także wydaje ekspertyzy, opinie techniczne i rekomendacje. Wartym podkreślenia elementem działalności SEP są szkolenia w zakresie uprawnień niezbędnych mechanikom do obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Uczestnicy szkoleń otrzymują certyfikat potwierdzający ich umiejętności w tym zakresie.
Również te kwestie pojawiają się w czasie Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Uczniowie szkół średnich biorący udział w Mistrzostwach w kategorii „iElektromobilni” zdobywają wiedzę dotyczącą nie tylko obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych, ale także aspektów prawnych i uprawnień, jakie powinni zdobyć, by wykonywać ten zawód.
Cele Stowarzyszenia Elektryków Polskich to m.in:
- propagowanie społecznie użytecznego wykorzystywania elektryczności dla wspomagania rozwoju gospodarczego kraju, inicjowanie i popieranie twórczości naukowej i technicznej we wszystkich dziedzinach elektryki i dziedzinach pokrewnych
- popularyzowanie elektryki, jej historii i twórców – szczególnie polskich, działanie na rzecz gospodarki energetycznej w zakresie wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, dystrybucji i użytkowania paliw i energii we wszystkich postaciach oraz eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci, działanie na rzecz rozwoju systemów informatycznych i telekomunikacyjnych oraz społeczeństwa informacyjnego
Realizowane są one poprzez:
- monitorowanie i rozpatrywanie zagadnień naukowo-technicznych, prawnych, organizacyjnych, ekonomicznych
- formułowanie wniosków i postulatów dotyczących szeroko rozumianej elektryki
- publiczne wyrażanie opinii, współdziałanie z administracją rządową, samorządami i organizacjami zawodowymi oraz z władzami, instytucjami, organizacjami społecznymi, izbami i stowarzyszeniami – naukowymi, gospodarczymi, edukacyjnymi i oświatowymi, wykonywanie zadań zlecanych przez organa administracji publicznej, inicjowanie ustanawiania, uchylania oraz nowelizacji norm i przepisów z zakresu elektryki, wykonywanie i opiniowanie prac normalizacyjnych oraz prac z zakresu terminologii elektrycznej, prowadzenie działalności gospodarczej, w tym zwłaszcza: badanie jakości, ocena zgodności, udzielanie rekomendacji i referencji, rzeczoznawstwo, doradztwo
- wydawanie publikacji i czasopism naukowo-technicznych
Politechnika Rzeszowska obejmuje Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Mechaników 2021
Miło nam poinformować, że JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik objął X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2021 Patronatem Honorowym.






