mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Uczestnicy Mistrzostw Mechaników odwiedzili fabrykę Filtron

Uczniowie dwóch szkół uczestniczących w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników zwiedzali fabrykę w Gostyniu, a także odbyli szkolenie na temat filtracji.

W ramach dodatkowej nagrody dla najlepszych uczestników VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, 15-osobowe delegacje z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim 28 maja odwiedziły fabrykę MANN+HUMMEL, gdzie produkowane są filtry marki Filtron.

Program wizyty był bardzo bogaty. Młodzi mechanicy mieli okazję szczegółowo zapoznać się z ofertą produktową marki Filtron, informacjami technicznymi, a także z procesem produkcji. Największe wrażenie zrobiło na nich zwiedzanie linii produkcyjnych i prześledzenie procesu produkcji różnych typów filtrów, produkowanych w Gostyniu. Uczniowie mogli zapoznać się m.in. z liniami produkcyjnymi, na których są produkowane filtry oryginalne do nowych samochodów takich marek jak: Mercedes-Benz, Volkswagen, Jaguar, Rolls-Royce, Renault, Volvo czy Tesla.

Dodatkową wartością edukacyjną były szkolenia z udziałem ekspertów marki Filtron. Dla części uczestników była to dawka nowej wiedzy dotyczącej zarówno samych produktów, jak i filtracji. Część zwiedzających, wśród których nie zabrakło absolwentów szkół samochodowych, świetnie znała produkty Filtron i miała już z nimi do czynienia w czasie pracy zawodowej w warsztatach samochodowych.

Marka Filtron stawia na edukację młodych, przyszłych mechaników. Wyposażenie młodzieży w fachową wiedzę dotyczącą filtrów to jeden z naszych priorytetów. Dla osób chcących poszerzać swoją wiedzę z zakresu filtracji stworzyliśmy internetową platformę szkoleniową Akademia Filtron, która także stanowiła jeden z etapów eliminacyjnych dla uczestników Mistrzostw. Potwierdzeniem wspierania młodzieży jest zaangażowanie marki Filtron w VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, a także w kolejne działania skierowane do młodych mechaników, które realizujemy już po Mistrzostwach. Wizyta uczniów w fabryce pokazała, że motoryzacja i rozwój nowych technologii jest ich pasją. Dlatego warto pielęgnować to zaangażowanie, dostarczając młodzieży fachową wiedzę.
Lidia Misiuna
Head of Marketing, Mann+Hummel FT Poland

[videojs_video url=”/wideo/filtron-03.mp4″ poster=”/wideo/filtron-03-bis.jpg”]

Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się w dniach 28-31 marca 2019 podczas Poznań Motor Show, największych, prestiżowych targów motoryzacyjnych w Polsce.

Podczas finałów Mistrzostw w targowej strefie marki Filtron została przygotowana konkurencja dla finalistów, polegająca na przyporządkowaniu odpowiednich specjalistycznych nazw do produktów z naszej oferty. Wybraliśmy filtry, które pochodzą z różnych grup produktowych, ale są zbliżone do siebie konstrukcyjnie. Uczestnicy mogli zweryfikować swoją wiedzę produktową w zakresie filtracji.
Lidia Misiuna

Filtry marki Filtron są od ponad 30 lat produkowane w wielkopolskim Gostyniu. Każdego roku powstaje tam ponad 90 milionów filtrów, które są wybierane przez tysiące europejskich mechaników. W nowoczesnym laboratorium producent marki Filtron używa ponad 60 metod badawczych zgodnych z międzynarodowymi standardami. Kontroluje zarówno jakość materiałów używanych do produkcji, jak i wytrzymałość oraz skuteczność gotowych produktów. Stale inwestuje w rozwój nowych metod badawczych – w latach 2013-2015 firma przeznaczyła na ten cel ponad 1 000 000 euro.

Asortyment filtrów Filtron zapewnia pokrycie 97% europejskiego rynku pojazdów. Firma oferuje wszystkie rodzaje filtrów przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej, a także filtry do maszyn, sprzętu ciężkiego oraz urządzeń specjalistycznych.


 

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888