mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników na Poznań Game Arena

Finały X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wracają w tradycyjnej formie. Rok temu odbyły się online, teraz zawitają na Poznań Game Arena.

Organizację finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w tradycyjnej formie podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show – przerwała pandemia COVID-19. Nie przeszkodziło to jednak ich organizatorom – V8 Team i Grupie MTP – w kontynuacji wydarzenia, które na dobre wpisało się w kalendarz imprez branżowych. Eliminacje X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się online i zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski. Teraz wracają z wirtualnego świata. Finaliści spotkają się w dniach 22-23 października 2021 r. na targach Poznań Game Arena.

To dla nas ogromna radość, że ponownie możemy działać stacjonarnie, że ponownie nasi finaliści będą mieli możliwość uczestnictwa w konkurencjach praktycznych i czerpania wiedzy bezpośrednio od partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Będzie to rozgrzewka przed Poznań Motor Show 2022.
Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

W tym roku uczestnicy walczą o podium w pięciu kategoriach:

 • Młody Mechanik
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Elektromobilni
 • Mechanik Zawodowy
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych – ta kategoria pojawia się na Mistrzostwach po raz pierwszy

Finał X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Lakiernik odbył się z sukcesem 10 września w Centrum Szkoleniowym PPG.

Tegoroczne finały odbywają się pod okiem ekspertów nowego partnera strategicznego – PLATINUM ORLEN OIL. Dzięki akcji PLATINUM CARD zespół uczniowski w kategorii Młody Mechanik, który zdobył najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych, zyskał możliwość udziału w finałowej rozgrywce. Akcja została uruchomiona po eliminacjach do X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i była dostępna dla wszystkich zainteresowanych do 10 października 2021r na platformie Akademia Młodego Mechanika.

Cieszymy się, że z uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników spotkamy się na żywo. Do tej pory przekazywaliśmy im wiedzę w ramach Akademii Młodego Mechanika, teraz będziemy mieli okazję zrobić to bezpośrednio podczas finałów wydarzenia. Dostarczymy wszystkim finalistom kombinezony, w których wystąpią w czasie finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, nagrody rzeczowe oraz wsparcie ambasadorów PLATINUM ORLEN OIL. Sebastian Gruszczyński Kierownik Działu Marketingu ORLEN OIL

Młodym, przyszłym mechanikom będą kibicować partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, ambasadorzy PLATINUMORLEN OIL: Robert Kubica, Kuba Przygoński i Bartosz Zmarzlik, którzy podczas połączenia online przekażą im swoją dobrą energię oraz ambasador Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i Akademii Młodego Mechanika Grzegorz Duda, wielokrotny mistrz w rajdach oraz gospodarz programów “Garaż Dudy” i “101 napraw” w TVN Turbo wraz z synem Karolem Dudą, z którymi poprowadzimy finały.

Młodzi ludzie, z którymi spotykamy się podczas finałów to przyszłość motoryzacji. To oni będą naprawiać nasze samochody, będą świadkami rozwoju nowoczesnych technologii, będą je być może tworzyć i projektować. Dlatego warto zadbać o ich edukację, przekonać ich, by rozwijali się w tym zawodzie, nie rezygnowali ze swoich pasji. Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów. Grzegorz Duda

W pierwszym dniu finałów na Poznań Game Arena w konkurencjach praktycznych wezmą udział finaliści kategorii Młody Mechanik i Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

To już kolejny finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, podczas którego przekazujemy przyszłym mechanikom naszą wiedzę i dzielimy się z nimi naszym doświadczeniem. Dopingujemy i motywujemy, by pozostali w tym zawodzie i rozwijali swoje pasje. Monika Leksowska Marketing Manager w firmie Kramp

Kolejny dzień to zmagania Młodych Mechaników Pojazdów Ciężarowych, Mechaników Zawodowych oraz finalistów kategorii Elektromobilni.

Staramy się przekazać przyszłym mechanikom przekazać wiedzę dotyczącą wymagań i uprawnień, jakie muszą zdobyć, by obsługiwać pojazdy elektryczne i uczulić ich na przestrzeganie wszystkich procedur, jakich trzeba przestrzegać, by serwisować takie pojazdy. Marek Nytko Business Unit Manager Mobility TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

Finały X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników wspierają giganci technologii cyfrowych. To dzięki komputerom od firmy Dell Technologies i wsparciu Google For Education, GoCloud.pl finaliści będą rozwiązywać testy, które pozwolą im zdobyć dodatkowe punkty i osiągnąć podium. Mistrzostwa wspiera również firma Samsung.

Co roku z wielką przyjemnością obserwujemy zmagania finalistów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Nasi eksperci nie tylko przed finałami, ale także w trakcie konkurencji praktycznych dzielą się z nimi swoją fachową wiedzą dotyczącą procesu filtracji, a także produktów oferowanych przez markę FILTRON. Lidia Misiuna Head of Marketing MANN+HUMMEL

Podczas tegorocznych finałów pojawi się kilka nowych atrakcji. Ich uczestnicy będą mieli do dyspozycji stanowisko, na którym spróbują swoich sił w grze Car Mechanic Simulator, a także na symulatorze treningowym firmy John Deere. Dodatkowo, w finałowych konkurencjach praktycznych po raz pierwszy pojawią się konkurencje związane z naprawą i serwisowaniem motocykli. Organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników ogłoszą również nową kategorię zawodów, która dołączy w 2022 r.

Finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników to także okazja do świętowania. W tym roku odbywa się ich X edycja. Z kolei Międzynarodowe Targi Poznańskie świętują 100-lecie działalności.

To dla nas szczególnie ważny i wyjątkowy rok. Cieszymy się, że możemy z Wami świętować nasz setny jubileusz, a zarazem dziesiątą edycję Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Dlatego też razem z V8 Team i Partnerami Mistrzostw zapewnimy niesamowitą dawkę emocji, która w połączeniu z targami Poznań Game Arena, przeniesie wydarzenie na zupełnie nowy poziom. Dariusz Wawrzyniak Dyrektor Grupy Produktów Grupy MTP

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie, V8 Team oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Partnerem strategicznym Mistrzostw jest PLATINUM ORLEN OIL. Partnerami Mistrzostw są: Kramp, Grene, FILTRON, febi bilstein, Grupa Topex, NEO Tools, GRAPHITE, John Deere, Mercedes-Benz Trucks Polska, TÜV SÜD Polska, Volkswagen Group Polska, Skoda Auto Szkoła, BMW Group, PPG, BOŚ Bank, Overcome, PRE Biel, Google For Education, GoCloud.pl, Dell Technologies, Samsung, RNEW, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Biuro Ekspertyz Technicznych i Szkoleń BETiS, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Briggs&Stratton, Chabin, miesięcznik rolniczy “TOP AGRAR” oraz magazyn rolniczy “Profi”, Motofaktor.pl, etransport.pl, Serwis Motoryzacyjny, Wysokie Napięcie, LOCO, LCO, Yanosik, Yanosik Warsztaty, Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, Poznań Game Arena, Duda Garage, Duda Motorsport, Hydrogen Poland, PACTT, Politechnika Rzeszowska, Wojskowa Akademia Techniczna, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Kierunkowskaz oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Patronem medialnym edukacyjnym wydarzenia jest Librus.

Szczególnie cenny, świadczący o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, jest patronat, jakim objęły wydarzenie takie instytucje jak: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, NCBR, PARP, ARiMR, KRUS.

Patronem medialnym wydarzenia jest TVP1.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będzie można znaleźć na stronie https://archiwum.mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Pokażmy Moc Mechaników! Pokażmy, że jest nas dużo – tak zagrzewa do walki Grzegorz Duda.

 

 • V8 Team sp. z.o.o.

 • ul. Czarna Droga 1
 • 85-220 Bydgoszcz
 • NIP 5540308537
 • REGON 002481430
 • Kontakt

 • biuro@v8team.pl
 • 52 322 64 84
 • 603 888 111
 • 603 523 888