mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników coraz bliżej. Tegoroczne eliminacje do finałów okazały się rekordowe. O miejsca w finałach rywalizowało ponad 2500 młodych i zawodowych mechaników. Najlepsi spotkają się podczas Poznań Motor Show w dniach 28 – 31 marca 2019.

Partnerem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn rolniczych jest firma Kramp, która włączyła się w organizację konkurencji praktycznych. W tym roku zawody w tej kategorii odbędą się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Pokazuje to ogromne zainteresowanie branżą rolniczą wśród młodego pokolenia, które właśnie w tej dziedzinie widzi szansę na pracę. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzą się ze sobą już 29 marca w Poznaniu.

Kramp przygotował dla nich konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Zawodnicy będą oceniani przez Specjalistów Kramp pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużą ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia ręczne Kramp i części oraz produkty najlepszych marek, które Kramp posiada w swojej ofercie – m.in. Alfagomma, Timken, Uniflex, Faster, VARTA i WaŚ.

kramp image

Jednym z elementów zawodów, na który specjaliści Kramp będą zwracać szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo pracy. Ważne, by młodzi mechanicy wykonywali zadania najlepiej jak potrafią, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić współorganizator Mistrzostw wyposaża uczestników w wygodną i wytrzymałą odzież roboczą marki Kramp i obuwie, a także w akcesoria ochronne, takie jak okulary czy rękawiczki.

Kramp przeprowadzi również jedną z konkurencji 30 marca podczas finałów w kategorii Mechanik Zawodowy. Uczestnicy staną przy maszynie do produkcji przewodów hydraulicznych Uniflex, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć węże. Na wszystkich zakwalifikowanych do Mistrzostw czeka wiele emocji i atrakcji. Tegoroczne nagrody z pewnością ich zaskoczą, a organizatorzy wierzą, że przysłużą się one do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy.

Mistrzostwa to nie tylko jednodniowe wydarzenie na ogromną skalę, które przyciągnie licznych miłośników mechaniki i motoryzacji oraz ich najbliższych. To całoroczne działania, długoterminowy program kształcenia, który ma pomóc młodym w ich rozwoju zawodowym, pokazując liczne szanse i możliwości, które stoją przed nimi.

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp – największy dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888