mlody mechanik
Generic selectors
Tylko dokładne wyniki
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
post
page

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników ze wsparciem ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa partnerem X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi.

Głównymi beneficjentami działań realizowanych przez ARiMR są rolnicy, mieszkańcy wsi, grupy producentów rolnych, przedsiębiorcy i samorządy lokalne. ARiMR udziela też pomocy podmiotom z sektora rybackiego.

Agencja realizował m.in. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. PROW 2014-2020 był drugim, siedmioletnim (po PROW 2007-2013) programem unijnym realizowanym przez ARiMR. Umożliwiał kontynuację procesu modernizacji oraz rozwoju polskiej gospodarki żywnościowej i obszarów wiejskich rozpoczętego w minionych latach. Głównym celem PROW 2014-2020 jest wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa z uwzględnieniem celów środowiskowych.

Rozwój obszarów wiejskich i wzrost konkurencyjności polskiego rolnictwa to m.in. nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze wykorzystywane przez rolników do codziennej pracy. Często znacznie bardziej zaawansowane techniczne i naszpikowane elektroniką niż współczesne samochody wymagają nie lada wiedzy i umiejętności od mechaników, którzy je serwisują. O ich edukację i rozwój dbają organizatorzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Uczestnicy kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych mają niepowtarzalną okazję uzupełnić wiedze zdobytą podczas nauki szkolnej dzięki wsparciu profesjonalnych ekspertów i partnerów Mistrzostw.

Właśnie w tych obszarach spotykają się cele ARiMR i Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Nowoczesne rolnictwo to innowacje, zaawansowane maszyny rolnicze i zmechanizowane gospodarstwa.

  • V8 Team sp. z.o.o.

  • ul. Czarna Droga 1
  • 85-220 Bydgoszcz
  • NIP 5540308537
  • REGON 002481430
  • Kontakt

  • biuro@v8team.pl
  • 52 322 64 84
  • 603 888 111
  • 603 523 888